Mete Enerji A.Ş. sanayinin değişik alanlarında kullanılan konektörlerin ve elektromekanik ürünlerin imalatı için 2001 yılında İzmir Atatürk Organize Bölgesinde kurulmuştur. Elektrik sektöründe geçen 25 yıllık tecrübenin getirdiği birikim ve sanayide aranan en önemli kriterin ürün ve hizmet olduğu bilincinden hareketle, Mete Enerji kadrosu müşteri beklentilerini maksimum düzeyde karşılayabilen ürünleri başarıyla üretmektedir.

    Tüm tasarımları CAD – CAM – CAE destekli olarak gerçekleştirilen ve en son teknolojiye sahip tezgâhlarda imal edilen ürünlerimiz müşterilerimizin kullanımına, yurtiçi ve yurtdışı pazarların şart koştuğu ve ulusal ve uluslar arası standartlara uygunluğu n akredite kuruluşlar tarafından test edilmiş onaylanmış kalite sertifikaları eşliğinde sunulmaktadır. Gerek Türkiye geneline her geçen gün daha yaygın bir hale gelen satış ve pazarlama ağı gerekse yurtdışındaki bölgesel bayilik sistemiyle faaliyet gösterdiği her yerde kendi markası altında üretilen tüm ürün gramıyla bir Pazar lideri olmayı hedefleyen Mete Enerji bugün, 2003 yılında tekrar giriş yaptığı yurtiçi elektrik malzemeleri sektöründe güvenilir bir marka haline gelmenin ve 2004 yılında başlattığı ihracat hamlesini geçen kısa süre içinde 25’den fazla ülkeyi içine alan bir portföy haline getirme başarısının haklı mutluluğunu yaşamaktadır.

     Teknoloji, yeni ürünler ve kalifiye kadrolara sürekli yatırımlar yapan, bilgisayar kontrollü makine parkını sürekli geliştirerek müşterilerine çağın isteklerine uygun, esnek çözümler sunmayı amaçlayan Mete Enerji, ARGE bölümü tarafından geliştirilen ürünlerini yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunabilmek, kalite ve hizmet anlayışından ödün vermeden faaliyetlerini geliştirmek ve müşteri memnuniyetinin devamını sağlamak için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

     Ürün serimiz dünya devleriyle rekabet edebilecek şekilde geliştirilmesi ve Mete Enerji isminin bir dünya markası haline getirilmesi her zaman ana hedefimizdir.